Botox

Botulinum toksin A dan üretilen botoks, yüzde mimik hareketlerine bağlı oluşan kırışıklıkları geçici olarak ortadan kaldırmak için kullanılan kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Yüzünde istenmeyen mimiği, çizgisi veya spazmı olan herkese, 18-65 yaş arasında uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir.

En çok kullanıldığı alanlar alın, kaş arası, göz çevresi, burun üstü ve boyundaki kırışıklıklardır. Botoks ayrıca migren ağrılarında, el içi, ayak altı ve koltuk altındaki aşırı terleme bölgelerine, boyunda ve göz çevresinde kontrol dışı kasılmalar olan tiklerde de kullanılır.

Son zamanlarda botoksun en sık uygulandığı yerlerden biri de masseter kasıdır. Masseter isimli çiğneme kası, çenemizin her iki yanında bulunmaktadır. Bu kasların fazla aktif olduğu durumlarda kişinin yüzünde kare görüntüsü olmasının yanısıra dişlerde sıkma ve gıcırdatmaya, diş minesinde hasara ve çenede ağrıya rastlanmaktadır. Botoks uygulaması sonucu bu kasın küçülmesi eşlik eden diş problemlerini gidermekte, yüz ovalini desteklemektedir.

Bize Ulaşın

Ameliyatlı ve Ameliyatsız tüm uygulamalar hakkında sorularınız için bize yazın.

    × Whatsapp