Felsefem

Dinlerim…ben hastalarımı uzun uzun dinlerim. Onları dinlerken gözlemlerim; heveslerini, isteklerini, korkularını, heyecanlarını, beklentilerini…Sorularım olur, cevaplar alırım; birçok soruya cevaplar veririm sabırla, sevgiyle… Çünkü önemli olan hastalarımın hissettiklerini ve ne istediklerini net olarak anlamamdır. Anlamalıyım ki taleplerine en doğru, en güvenli şekilde cevap verebileyim. Zaten bizleri başarıya götüren en önemli olgu sağlıklı bir iletişim ve beraberindeki güven duygusu değil midir..

Okurum…sürekli okur araştırırım; yeni teknikleri, gelişmeleri..ve sadece plastik cerrahi alanında değil, tıbbın her alanındaki gelişmeleri.. Hatta sanatı, müziği, teknolojiyi, modayı.. hep takip ederim. Çünkü yaptığımız iş en üst düzeyde sanatsal ve moda akımlarından da etkilenen bir iş. Ve sağlığımız en değerli hazinemiz, onu korumak da biz doktorların en önemli vazifemiz. Dolayısıyla yurtiçi veya uluslararası kongrelere katılır, estetik gelişmeleri bu platformlarda da takip ederim. Hastalarımın en iyi şekilde tedavi olmaları için hem kliniğimde hem de ameliyatlarımda son teknolojik cihazlar kullanmaya özen gösteririm.

Spor yaparım…bulduğum her fırsatta spor yapar, bunu hastalarıma da aşılamaya çalışırım. Her ne kadar çok daha sağlıklı, güzel, atletik bedenler yaratsam da, bunu korumak için dengeli beslenmenin, düzenli spor yapmanın önemini vurgularım; vurgularım ki onca emek, onca uğraş aynı güzellikte kalabilsin.

Aramızda kalsın; hastalarımla basketbol oynadığımız, tenis maçı yaptığımız, pedal çevirdiğimiz doğrudur. Ve kahve içtiğimiz.. O bir fincanlık kahve molasında vaktimiz elverdiğince sohbet ettiğimiz, dertleştiğimiz, birlikte üzülüp yine birlikte güldüğümüz…doğrudur.

Bir kahve molasında buluşabilmek dileğiyle…sağlıklı kalın, sağlıklı ve daha güzel bir bedende “yaşsız” yaşayın…

Mete AKSU

Bize Ulaşın

Ameliyatlı ve Ameliyatsız tüm uygulamalar hakkında sorularınız için bize yazın.

    × Whatsapp