Kök Hücre Destekli Yağ Transferleri

Vücudumuzdaki yağ dokusu bizim için kök hücreden zengin bir yedek parça deposu gibidir. İstediğimiz yerden fazla yağ dokusunu liposuction ile alıp eksik olan veya büyütmek istediğimiz başka yerlere; popo, yüz, bacaklar, eller, meme ve genital organlara enjekte edilebiliriz. Özellikle Vaser lipo ile alınan yağ hücreleri, havayla temas etmeden kanister denilen kavanozlarda depolanır, sıvılarından arındırılır ve özel kanüller ve multilayer transfer ile yani bütün cilt altı, kas içi-kas altı ve kemik üstü tabakalara ayrı ayrı enjeksiyon ile verilir. 

En çok uyguladığımız bölge ise karın ve sırt vaser liposelection operasyonunu takiben aldığımız yağı, popo büyütme için multilayer transfer ile enjekte etmemizdir. Enjeksiyondan sonra ortalama %20-30’luk kayıp sonrası %70-80 oranında yaşayan kök hücre destekli yağ dokusu, hayat boyu kalıcılık sağlamaktadır. 

Yüzde yine eksiklik olan tüm bölgelerde uygun transfer teknikleriyle aktarılan yağ hücreleri kalıcı bir volüm ve gençleşme sağlamaktadırlar. 

Kök hücreden oldukça zengin olan yağ dokusundan, uygun laboratuvar koşullarında kök hücreleri de ayırabilmekteyiz ve bu ayırdığımız saf kök hücreleri istediğimiz yerlere; cilt içine yüzeye ve derine enjekte ederek inanılmaz boyutlarda cilt gençleşmesi ve yenilenmesi sağlayabilmekteyiz. El, sırt, boyun, yüz ve decollage denilen dekolte bölgesi cildinde kullanılabilen kök hücreler dondurularak saklanabilir ve tekrarlayan enjeksiyonlarda da kullanılabilirler. 

Bize Ulaşın

Ameliyatlı ve Ameliyatsız tüm uygulamalar hakkında sorularınız için bize yazın.

    × Whatsapp